REKUPERACJA

REKUPERACJA

linia

Rekuperacja to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy system wentylacyjny. Cieszy się dużą popularnością i według specjalistów przewyższa inne rodzaje wentylacji pod kątem funkcjonalności. W naszej ofercie znajdują się jedynie nowoczesne rekuperatory, zapewniające ciche, a zarazem wydajne działanie. Ponadto oferujemy serwis i montaż rekuperatorów w woj. łódzkim. To sprzęt zapewniający odzysk ciepła w znacznym stopniu, wyposażony w sprawne wymienniki. Zapraszamy do odwidzenia naszego sklepu w Łodzi, gdzie znajdą Państwo m.in. wyposażenie firmy Mitsubishi Electric.

Czym jest rekuperacja?

To po prostu wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, tylko pojęcie wymyślone na potrzeby małych inwestycji, z głównym przeznaczeniem dla domów jednorodzinnych. Jej sercem jest centralka wentylacyjna z odzyskiem ciepła.

 

Czym kierować się przy doborze urządzenia?

 

Najważniejszą cechą, jaką muszą posiadać dobre rekuperatory, jest ciche działanie. To cecha, która w okresie użytkowania nie zastąpi inwestorowi innych zalet technicznych. Z naszego doświadczenia wiemy, iż dobór sprzętu o odrobinę wyższym odzysku ciepła nigdy nie zrekompensuje głośnego działania. Pamiętajmy, iż głośność maszyny o 3 dB(A), to rzeczywiste zwiększenie jego hałasu dwukrotnie.

Sprawność rekuperatora – czyli możliwość odzysku ciepła wyrażana w %. Jest to oczywiście element bardzo ważny przy wyborze urządzenia. Czym wyższa sprawność maszyny, tym mniejsze koszty eksploatacyjne. Pamiętajmy tylko, iż wszyscy producenci określają sprawność swoich urządzeń przy maksymalnie korzystnych do tego warunkach (czyli gdy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej -20oC, a temp. wewnątrz to +20oC). Przy mniejszej różnicy temperatur odzysk ciepła znacznie się zmniejsza – wówczas najważniejsza staje się głośność urządzenia, gdyż systemu wentylacji używamy 24h/dobę, 365 dni w roku.

Wymiennik – to serce każdego urządzenia, którego zadaniem jest rekuperacja. Dzięki niemu posiada ono mniejszą lub większą sprawność.Producent – wybór producenta to połączenie kosztów zakupu z jakością urządzenia, czyli jego sprawności i głośności. W naszej ofercie w 90% instalacji wykorzystujemy sprzęt firmy Mitsubishi Electric (model LGH-RX5). To doskonałe połączenie najniższej na świecie głośności urządzeń w stosunku do możliwości odzysku ciepła oraz ceny urządzenia. To japoński produkt wykorzystujący najcichsze na świcie wentylatory prądu stałego. Głośność urządzeń rozpoczyna się od poziomu 18dB(A) i jest to poziom nieosiągalny przez innych producentów. Zastosowany w rekuperatorach celulozowy (entalpiczny) wymiennik ciepła pozwala osiągnąć sprawność na poziomie blisko 90%.Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do Klientów indywidualnych i przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

rekuperator