REKUPERACJA

Rekuperacja – sposób na oszczędności i komfort

linia

Rekuperacja to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy system wentylacyjny. Cieszy się dużą popularnością i według specjalistów przewyższa inne rodzaje wentylacji pod kątem funkcjonalności. W naszej ofercie znajdują się jedynie nowoczesne rekuperatory, zapewniające ciche, a zarazem wydajne działanie. Ponadto oferujemy serwis i montaż rekuperatorów w województwie łódzkim. Rekuperatory to urządzenia, które stanowią część systemu wentylacyjnego. Aby można było je wykorzystać, instalacja musi działać na zasadzie mechanicznej – w przypadku systemów grawitacyjnych, nie jest możliwe wykorzystywanie rekuperacji. Sprzęt ten jest wyposażony w sprawne wymienniki, dzięki czemu zapewnia odzysk ciepła w znacznym stopniu.

Rekuperacja pozwala na ograniczenie strat energii cieplnej, która wraz z zużytym powietrzem jest wyrzucana z budynku na zewnątrz. Dzięki temu użytkownicy mogą ograniczyć koszty ogrzewania obiektu, ponieważ ciepło jest wykorzystywane ponownie. Ale to nie jedyna zaleta zainstalowania rekuperatora. Oprócz niższych rachunków, mieszkańcy lub osoby odwiedzające dany budynek mogą liczyć na wyższą jakość powietrza, którym oddychają. Rekuperacja pozwala na jego filtrowanie, czyli wychwytywanie drobinek zanieczyszczeń, alergenów czy zarodników grzybów. To sprawia, że w obiekcie przebywa się w sposób bardziej komfortowy, a przede wszystkim zdrowszy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu w Łodzi, gdzie znajdziesz m.in. wyposażenie firmy Mitsubishi Electric.

Rekuperacja – jak to działa?

Rekuperacja to po prostu wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jest to pojęcie wymyślone na potrzeby małych inwestycji, z głównym przeznaczeniem dla domów jednorodzinnych. Jej sercem jest centralka wentylacyjna z odzyskiem ciepła.

Czym kierować się przy doborze urządzenia?

Najważniejszą cechą, jaką muszą mieć dobre rekuperatory, jest ciche działanie. To parametr, który jest najważniejszy wśród innych zalet technicznych. Z naszego doświadczenia wiemy, iż dobór sprzętu o odrobinę wyższym odzysku ciepła nigdy nie zrekompensuje głośnego działania. Pamiętaj, iż głośność maszyny wyższa o 3 dB, to rzeczywiste zwiększenie jego hałasu dwukrotnie.

Sprawność rekuperatora – czyli możliwość odzysku ciepła wyrażana w procentach. Jest to oczywiście element bardzo ważny przy wyborze urządzenia. Im wyższa sprawność maszyny, tym mniejsze koszty eksploatacyjne. Pamiętajmy tylko, iż wszyscy producenci określają sprawność swoich urządzeń przy maksymalnie korzystnych do tego warunkach (czyli gdy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej -20 °C, a temp. wewnątrz to +20 °C). Przy mniejszej różnicy temperatur odzysk ciepła znacznie się zmniejsza – wówczas najważniejsza staje się głośność urządzenia, gdyż systemu wentylacji używamy 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Wymiennik – to serce każdego urządzenia, którego zadaniem jest rekuperacja. Dzięki niemu posiada ono mniejszą lub większą sprawność.Producent – wybór producenta to połączenie kosztów zakupu z jakością urządzenia, czyli jego sprawności i głośności. W naszej ofercie w 90% instalacji wykorzystujemy sprzęt firmy Mitsubishi Electric (model LGH-RX5). To doskonałe połączenie najniższej na świecie głośności urządzeń w stosunku do możliwości odzysku ciepła oraz ceny urządzenia. To japoński produkt wykorzystujący najcichsze na świcie wentylatory prądu stałego. Głośność urządzeń rozpoczyna się od poziomu 18dB(A) i jest to poziom nieosiągalny przez innych producentów. Zastosowany w rekuperatorach celulozowy (entalpiczny) wymiennik ciepła pozwala osiągnąć sprawność na poziomie blisko 90%.Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do Klientów indywidualnych i przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

rekuperator