Klimatyzacja, wentylacja, odkurzacz centralny - dom jednorodzinny w Łodzi

KLIMATYZACJA, WENTYLACJA, ODKURZACZ CENTRALNY – DOM JEDNORODZINNY W ŁODZI.

System wykonany na podstawie własnego projektu.

Układ klimatyzacji wykonany przy użyciu systemu MULTI 8 firmy Fujitsu.

Do agregatów zlokalizowanych na ziemi obok budynku podłączone są urządzenia wewnętrzne kanałowe. Każdy klimatyzator kanałowy obsługuje oddzielne pomieszczenie i posiada indywidualne sterowanie. Powietrze nawiewane i wywiewane z pokoi za pomocą układu izolowanych kanałów zlokalizowanych na strychu budynku poprzez kratki szczelinowe zamontowane na sufitach pomieszczeń. Zalety proponowanego układu: brak widocznych klimatyzatorów w pomieszczeniach, nawiew do pomieszczeń zrealizowanych za pomocą eleganckich nawiewników szczelinowych wg wyboru inwestora, brak hałasu od urządzeń wewnętrznych, indywidualne sterowanie w każdym pomieszczeniu.

Klimatyzacja serwera.

Pomieszczenie techniczne – serwer klimatyzowany za pomocą oddzielnego układu klimatyzacyjnego. Klimatyzator wewnętrzny kanałowy z nawiewem zimnego powietrza za pomocą izolowanego kanału bezpośrednio do szafy komputerowej.

Urządzenia Fujitsu objęte są 5 letnią gwarancją.

Układ wentylacji

Wentylacja wyciągowa dla wszystkich pomieszczeń sanitarnych (kuchnia, pralnia, garaż, łazienki, garderoby) wykonana za pomocą oddzielnych dla każdego pomieszczenia układu kanałów. Wentylatory wyciągowe TD Silent firmy Venture Industries zlokalizowane na poddaszu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy hałas wentylacji w każdym pomieszczeniu.

Sterowanie za pomocą indywidualnych włączników w pomieszczeniach.

Odkurzacz centralny

System odkurzacza centralnego to sieć gniazd zlokalizowanych w odpowiednio funkcjonalnie i technicznie miejscach w domu podłączonych do jednostki centralnej umieszczonej w pomieszczeniu technicznym. Sercem systemu jest jednostka centralna firmy DUOVAC model Signature 660 przeznaczony do pracy z max. 12 gniazdami ssącymi. Szczególne zalety odkurzacza: cicha praca, duży zbiornik, gwarancja do 25 lat.


Marki urządzeń wykorzystywanych przez firmę IN-THERM

FUJITSU MITSUBISHI ELECTRIC MDV KOMFOVENT IVT

BUDERUS DUOVAC