Czy systemy klimatyzacji przydają się zimą?

Klimatyzacja w domu to urządzenie używane głównie latem. Latem zapewniają przyjemny chłód, a jak klimatyzatory wykorzystać zimą? Nowoczesne systemy klimatyzacji mogą być wykorzystywane przez cały rok. Latem chłodzą, a zimą ogrzewają pomieszczenia, zapewniając przyjemne ciepło. Dziś postaramy się przybliżyć wam istotę działania całorocznych systemów klimatyzacyjnych. Zobaczycie, w jaki sposób klimatyzacja w domu może być wykorzystywana zimą.

Czytaj dalej

Zasadnicze różnice między klimatyzacją a wentylacją

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wentylacja i klimatyzacja pełnią bardzo podobną funkcję, ponieważ w obu przypadkach chodzi o wymuszenie ruchu powietrza. Pomyłka w rozróżnieniu obu instalacji może również wynikać z tego, że wiele firm wyspecjalizowanych w montażu klimatyzacji oferuje również usługi związane z wentylacją i odwrotnie. Nawet jeśli w obu przypadkach chodzi o poprawę warunków klimatycznych wewnątrz budynków, systemy te skupiają się na innych parametrach i mają inne zadania. W poniższym tekście przedstawimy główne różnice między instalacją wentylacyjną i klimatyzacyjną.

Czytaj dalej

Montaż klimatyzacji krok po kroku

Klimatyzacja to sposób na letnie upały, ale również na chłodne, jesienno-zimowe wieczory. Pomaga przede wszystkim przetrwać dni, kiedy temperatura jest wyjątkowo wysoka. W ciepłych krajach to podstawa wyposażenia każdego domu. W obecnych czasach, kiedy dużo mówi się o globalnym ociepleniu, montaż klimatyzacji ma jeszcze większy sens.

Czytaj dalej

Rodzaje klimatyzatorów

Klimatyzatory są montowane w domach prywatnych, biurach, restauracjach i hotelach. Ich zadaniem jest zmiana temperatury powietrza. Urządzenia służą do ochładzania go, ale mogą także podnosić temperaturę wnętrza. Jakie wyróżniamy rodzaje klimatyzatorów? Odpowiedź na to pytanie jest zawarta w poniższym tekście.

Czytaj dalej

Rekuperacja – co to takiego?

Rekuperacja to nazwa systemu wentylacji mechanicznej stosowanego w domach jednorodzinnych. Jego kluczowym elementem jest rekuperator, czyli centrala wentylacyjna umożliwiająca odzyskanie części zgromadzonego ciepła. Wyjaśniamy jak działa system i dlaczego warto zainstalować we własnym domu urządzenie do rekuperacji.

Czytaj dalej

Czym kierować się przy wyborze wentylacji?

Sprawna wentylacja to jeden z najważniejszych elementów budynku. Aby działała niezawodnie, już na etapie wyboru systemu wentylacji powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jakich? Zapraszamy do artykułu.

Czytaj dalej

Klimatyzacja w domu – przegląd rozwiązań

Kiedy panują upały, każdy z nas marzy o tym, by choć przez chwilę odpocząć w chłodnym pomieszczeniu. O ile w miejscach pracy zazwyczaj jest sprawnie działający system klimatyzacji i wentylacji, o tyle w domach i mieszkaniach wciąż nie jest to standard, pomimo tego, że koszt montażu klimatyzacji jest znacznie niższy niż jeszcze kilka lat temu. Jaka klimatyzacja będzie odpowiednia do użytku domowego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj dalej

Jak powinna być wykonana dobra wentylacja?

Pleśń, para wodna na szybach, podwyższona wilgotność powierza – to dowody złej wentylacji pomieszczenia. Dostęp świeżego powietrza ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Coraz więcej osób przekonuje się o zaletach efektywnej cyrkulacji powietrza w zaciszu własnego domu, a montaż wentylacji staje się powoli standardem. Wyjaśniamy dlaczego warto wybrać wentylację mechaniczną i jak powinna być wykonana, aby właściwie spełniała swoje zadanie.

Czytaj dalej

Blog firmy InTherm

Witamy na naszym blogu. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji dotyczących naszej branży oraz materiałów pomagających w dokonaniu wyboru właściwych elementów oferty. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo wiele przydatnych informacji.

Czytaj dalej